Інтерв'ю

Єпископ Леон Дубравський: Хресна Дорога у Шаргороді — місце духовного відродження

Хресна-Дорога-у-Шаргороді--місце-духовного-відродження-700x469Вже за кілька днів (26 травня) храм св. Флоріана у Шаргороді та Хресна Дорога довжиною у три кілометри, що будується на його околицях, будуть проголошені санктуарієм Страстей Господніх.

Попри те, що каплички ще недобудовані, це місце давно користується прихильністю вірян. Чотири рази на рік тут відбувається дієцезіяльна Хресна Дорога, до якої долучаються також прочани з інших дієцезій України.  Єпископ Леон Дубравський, ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії розповідає CREDO про історію виникнення та важливість існування таких місць, де сучасна людина може віднайти спокій, повернути собі сенс життя та вирішити проблеми.

- Як виникла думка створити таку масштабну Хресну Дорогу і чому саме у цьому місці?

Ця ідея народилася, ще тоді, коли живий був світлої пам’яті архиєпископ Петро Мальчук. Її подав пан Барецький Володимир Іванович. Свого часу вони разом поїздили по святих місцях, побували у Кальварії Зебжидовській, у Римі, у Святій Землі — і так виникла думка створити щось схоже у нас. Саме світські особи вийшли з цією пропозицією. Ми були не проти, при умові, що знайдеться хтось, готовий посприяти фінансово. Такі люди знайшлися і ми почали думати над проектом. Місце вибрали через відповідний ландшафт місцевості: дещо горбистий, поруч цвинтар. Запросили архітектора з Польщі, який і став автором стоянь. Ми декілька разів зустрічалися, обговорювали, виношували ці думки, але мені здається, що найбільше для втілення цього проекту зробив Володимир Іванович Барецький, я думаю, що до нас Бог через нього промовляв.

- Чим це місце особливе особисто для вас?

Я Хресну Дорогу полюбив з дитинства і щоденно її проходжу вже багато років. Мені дуже близька ця форма побожності, можливо, тому я і побачив у цій ініціативі знак Божий, який вказав на це місце і цих людей, що погодилися фінансувати будівництво Хресної Дороги. І навіть сьогодні, попри складну ситуацію, вони продовжують допомагати і завдяки ним все йде вперед і набирає сакральної форми, будується навіть «Стіна плачу».
- Чим можна пояснити популярність Хресної Дороги серед вірян?

Страждання привели Господа на хрест, а з хреста — до Воскресіння. Усвідомлення цього допомагає багатьом віднайти сенс життя. Тут, у цьому місці, фраза «Господь терпів і нам велів» набуває нового змісту, адже у кожного в житті своя Хресна Дорога. І це місце у Шаргороді буде допомагати людям переносити її без нарікань, знайти свій шлях до Бога і знайти себе у цьому світі. Бо світ сьогодні вар’ятський: всі кудись спішать, біжать, втрачають сенс життя. А звідси люди від’їжджають сповнені сили – духовної та фізичної.

- Можливо, вже зафіксовано чуда зцілення, навернення, пов’язані з цим місцем?

Немає ще свідчень про чуда оздоровлень чи інші, але багато людей, а приїжджають до Шаргорода майже з усіх дієцезій, свідчать про те, що відродилась їхня віра. Людям допомагає молитва, участь у Хресній Дорозі. Такі місця існують для духовного відродження, як от Меджуґор’є, куди люди прибувають, щоб духовно відновитись через сповідь та Причастя, бо саме цього потребують найбільше. І дуже добре, що існують такі місця.

- Ви згадували, що Хресна Дорога у Шаргороді вже відома і за межами дієцезії, але чи стане вона всеукраїнським санктуарієм?

З часом вона буде мати велике значення не лише для Кам’янець-Подільської дієцезії, але і для цілої Церкви і для України. У нашій дієцезії вже вісім санктуаріїв і я з величезною радістю буваю там, дивлюсь, як люди туди приїжджають і моляться, бо саме це може сьогодні допомогти. Світ у проблемах, ненависті, війнах та міжусобицях, але через це також відкривається Боже Милосердя. Наша Хресна Дорога, вірю в це, буде стримувати цей негатив, ці хвилі ненависті. Я бачу у цьому палець Божий, Господнє Провидіння. Нас вже не буде, але люди будуть сюди прибувати, як на Кальварію Зебжидовську, куди любив приїжджати сам св. Йоан Павло ІІ, бо там, на Дружках, як він сам казав, він вирішував свої проблеми. І думаю, що багато людей буде вирішувати свої проблеми власне тут – у санктуарії Страстей Господніїх.

Віта Якубовська
Джерело: CREDO

 


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку