Цікаві історії

Про циркуляр Конгрегації Божественного культу про євхаристійні хліб і вино (Практичний коментар)

S.Augustyn 1«Першим документом на тему хвороби целіакії (глютенової ентеропатії або чутливості до клейковини – ред.), який потрапив мені до рук, був циркуляр "Целіакія і євхаристійні гостії" від 16 листопада 1988 року, де архієпископ Ліверпуля Дерек Джон Гарфорд Ворлок перераховує симптоми, які з'явилися в осіб, хворих на глютенову ентеропатію, після прийняття Причастя під видом хліба», – говорить отець Шимон Августин (на фото), який тривалий час сам хворіє на чутливість до клейковини і з власного досвіду знає про проблеми причастя таких хворих. КМЦ розпитав його про історичні, практичні та правові аспекти, пов'язані з використанням у Євхаристії низькоглютенового хліба.

Детальніше...

Циркуляр Конгрегації Божественного культу про євхаристійні хліб і вино (Коментар)

KsNowakowskiУ виданому нещодавно циркулярі Конгрегації Божественного культу про євхаристійні хліб і вино є кілька пунктів, які потребують пояснення з точки зору літургійної теорії та практики. Саме тому КМЦ попросив про коментар до циркуляру професора літургіки Папського університету Йоана Павла ІІ, доктора габілітованого отця Пшемислава Новаковського CM (на фото).

Детальніше...

Розмова з єпископом Едвардом Кавою

bp edward kawa mosciska 028«З тієї землі Ти покликав мене, Господи!» 27 червня в санктуарії Матері Божої Неустанної Помочі відбулася приміційна меса єпископа Едварда Кави.

Детальніше...

Геня Самборська: «Для християн Біблія – це своєрідна конституція»

 

Гєня-Самборська1996 року Верховна Рада України, «усвідомлюючи відповідальність перед Богом», прийняла Конституцію – Основний Закон держави. З КМЦ своєю оцінкою ролі Конституції щодо гарантування прав людини та громадянина поділилася Геня Самборська, голова Всеукраїнського благодійного фонду «За гідність людини».

Детальніше...

Єпископ-номінант Віталій Кривицький відповідає на запитання журналістів (Частина друга)

18193739 292248001229920 538363754593068656 nСьогодні, 24 червня 2017 року, в київському конкатедральному соборі святого Олександра відбудеться хіротонія та інгрес нового ординарія Київсько-Житомирської дієцезії єпископа Віталія Кривицького. КМЦ продовжує знайомитичитачів із відповідями єпископа, пов’язаними з підготовкою до його вступу на посаду ординарія, які прозвучали на зустрічі з католицькими журналістами у Києві 15 червня 2017 року.

Детальніше...

Єпископ-номінант Віталій Кривицький відповідає на запитання журналістів (Частина перша)

18193739 292248001229920 538363754593068656 nУ суботу, 24 червня 2017 року, в київському конкатедральному соборі святого Олександра відбудеться хіротонія та інгрес нового ординарія Київсько-Житомирської дієцезії єпископа Віталія Кривицького. КМЦ знайомить своїх читачів із деякими відповідями єпископа, пов’язаними з підготовкою до його вступу на посаду ординарія, які прозвучали на зустрічі з католицькими журналістами, що відбулася у Києві 15 червня 2017 року.

Детальніше...

Войчех Сурувка OP: Головна місія єпископа – передання віри й Таїнств

n1З нагоди свячень двох нових українських єпископів, Віталія Кривицького й Едварда Кави, КМЦ запитав про особливості єпископської місії та її місце у структурі Церкви отця Войчеха Сурувку OP, директора Інституту святого Томи Аквінського в Києві.

Детальніше...

Літургійні особливості єпископських свячень

NOVAKOVSKIJБез чого неможливо уділити єпископських свячень? Чи єпископські свячення додають щось до священства пресвітера? Що символізують єпископські пасторал, митра та перстень? Що таке свячення єпископа, а що – інгрес? На ці та інші запитання КМЦ відповів о. д-р габ. Пшемислав Новаковський CM з Університету Йоана Павла ІІ у Кракові.

Детальніше...

Буду намагатися виходити до всіх, шукати шляхів зцілення й примирення, — єпископ-номінант Едвард Кава

Едвард-Каава-9-700x454Єпископ-номінант Едвард Кава — людина відкрита і проста. Він радо погодився поспілкуватися з CREDO, щоб наші читачі могли ближче познайомитися з новим єпископом-помічником Львівської архидієцезії.

Детальніше...

Нове прочитання давніх піснеспівів: концерт сучасної духовної музики в Києві

mariologia4 червня 2017 року в київському храмі святого Олександра відбувся концерт вокального ансамблю «Alter Ratio». Традиційні тексти богородичних антифонів, якими й сьогодні молиться Католицька Церква до Діви Марії, прозвучали в незвичній сучасній інтерпретації.

Детальніше...

 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку