Цікаво

Туринська плащаниця і Овієдський судар покривали одну й ту ж людину

eshchkshtshchНове дослідження науковців стверджує, що дві християнські реліквії – Туринська Плащаниця і Овієдський Судар повністю співпадають у відображені лиця і розміщенні кривавих плям та їхній структурі. Дослідження проведено науковцями Севільського університету, пише хорватський католицький портал «Bitno.net».

Туринська Плащаниця – полотно, у яке, як твердить християнське передання, за юдейським звичаєм, було загорнуто тіло Ісуса Христа після зняття з Хреста. Овієдський Судар – хустка, у яку, теж згідно з християнським переданням та згідно з тогочасним юдейським звичаєм, була замотана голова Ісуса Христа. Плащаниця згадується в Євангеліях (див. Мт. 27,59-60; Мк. 15,46; Лк. 23,53; 24,12; Ів. 19,40; 20,5-6). Судар згадується тільки в Євангелії від Івана (див. Ів. 20,7).

Дослідженням керував професор Севільського університету д-р. Хуан Мануель Мінярро, який і презентував результати дослідження ЗМІ. За словами д-ра Мінярро, форензичні світові стандарти для ідентифікації особи вимагають від 8 до 12 співпадінь. У випадку Туринської Плащаниці та Овієдського Судару кількість співпадінь – 20, що без усякого сумніву підтверджує, що йдеться про одну і ту саму особу.

Також, зауважує д-р Мінярро, невеликі різниці у формі кривавих плям свідчать про те, що ці два полотна перебували у різному ступені контакту з тілом. Що, на його думку, свідчить на користь думки про автентичність реліквій.

«Це не є автоматичний доказ того, що тією особою був саме Ісус Христос. Але наше дослідження свідчить про те, що і в Туринську Плащаницю і в Овієдський Судар була замотана та сама особа», - стверджує науковець.

Свого часу, Алан Ванґер зробив аналіз крові, яка залишилась на Туринській Плащаниці й Овієдському Сударі і прийшов до висновку, що в обох випадках кров належить людині чоловічої статі, яка мала АВ резус позитивну групу крові.

Польський публіцист Ґжеґож Ґурни, який проводив власне дослідження обох реліквій, заявив, що обидві ці реліквії показують спробу учасників похоронного обряду не втратити жодної краплі крові покійного, що повністю відповідає єврейським поховальним звичаям.

 

Джерело - Католицький Оглядач

 


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку