Цікаво

Завдяки настоятелеві подружжя повернуло собі обручки

obrucki«Разом із цими обручками повернемо їм гідність і самоповагу», – так звернувся до парафіян настоятель невеличкої парафії на півночі Італії, неподалік від міста Ровіго, закликаючи їх узяти участь у зборі коштів для викупу обручок, які одна подружня пара продала через тяжку матеріальну ситуацію.

Детальніше...

Церемонія любові на могилі святого Валентина

d151530129На могилі святого Валентина в базиліці італійського міста Терні відбулася традиційна церемонія, піід час якої 120 пар з усієї країни дали обіцянку вступити в шлюб протягом року. Урочистості очолив місцевий єпископ Джузеппе П'ємонтезе.

Детальніше...

Євангельська серія картин із Кореї вперше в Європі

artist 06 02Знамениту серію картин «Життя Христа» корейського художника Кім Кі-чанга вперше виставлятимуть у Європі. Німецький історичний музей у Берліні повідомив, що картини корейського художника можна буде побачити у квітні на виставці «Ефект Лютера. 500 років протестантизму в світі».

Детальніше...

Традиція католицького Рима - благословення ягнят у день святої Агнеси

agnus21 січня в Римі відбувається традиційне папське богослужіння з нагоди спомину святої Агнеси. Одна з найкрасивіших традицій католицького Рима – благословення ягнят у день святої Агнеси.

Детальніше...

Фільм «З міркувань совісті» завоював дев'ять кінопремій в Австралії

2016-12-30-filmФільм Мела Ґібсона «З міркувань совісті», що розповідає історію Дезмонда Досса, військового медика-християнина, який врятував понад 70 осіб з поля бою під час Другої світової війни, отримав всі провідні кіно- й теленагороди в Австралії.

Детальніше...

10 подій, пов'язаних із життям Католицької Церкви, які запам'яталися нам у 2016 р.

papa-dveriБританський католицький сайт «Catholic Herald» перерахував 10 найяскравіших подій із життя Католицької Церкви у 2016 році. 

Детальніше...

Папі Францискові 80 років. А що ми знаємо про вік його попередників?

urodzuny franciszekСьогодні Папі Францискові виповнюється 80 років. Він був обраний Папою в березні 2013 р. у віці 76 років і 89 днів, й одразу його назвали літнім Папою.
Чи це справді так? Якого віку були його попередники, коли їх обирали на папський престол? І в якому віці вони померли?

Детальніше...

Різдвяні колядки українською, польською та на латині

koledyКолядки – невід'ємна частина Різдва Христового. Як релігійні пісні, пов'язані з народженням Христа, вони постали з розвитком і зміцненням християнства.

Детальніше...

"Тиша" - новий фільм про єзуїтів

TYSZAПід кінець 2016 року відбудеться прем’єра нового фільму Мартіна Скорсезе “Тиша” (Silence). За основу фільму було взято однойменний роман японського письменника Сюсаку Ендо.

Детальніше...

Єпископ Ян Собіло: справедливість — дар Милосердного Бога

У розмові із КМЦ єпископ Ян Собіло, новопризначений Голова Комісії у справах "Justitia et Pax"(“Справедливості і Миру”)  Конференції Римсько-Католицьких єпископів України, розповів про свій новий напрямок праці.

Владико, у 2001 році святий Йоан Павло ІІ сказав - “Немає миру без справедливості, без справедливості — немає прощення”, Церква постійно нагадує нам про справедливість, скажіть, будь ласка, чим є справедливість і чому вона така важлива.

  • IMG 2026Насамперед, справедливість — це Бог. Божа справедливість є завжди милосердна, це завдання для нас людей, для нас — християн, щоб наша людська справедливість була милосердною, і лише така милосердна справедливість народжує мир, тобто мир є плодом справедливості, але лише милосердної справедливості. Це можна гарно побачити у Святому Письмі - старозавітня справедливість — око за око, зуб за зуб, нестворює мир, на противагу новозавітній, яку приніс нам сам Христос є повна милосердя і любові, тому маємо старатись як християни формувати своє серце та молитись за таку справедливість на світі — справедливість, яка буде нести Милосердя та Любов.

  • На вашу думку, яка є найголовніша несправедливість у світі, як Церква може допомогти людям у віднайденні саме цієї милосердної справедливості?

  • Це вісь конфлітку “Північ-Південь”, чи як раніше конфлікт капіталістичного Заходу та комуністичного Сходу, який зараз знову набирає обертів, хоча який не є постійним, але час від часу відроджується і на якийсь період знову відходить у бік. Споконвіків, від початку світу, і напевно, до його кінця буде існували конфлікт “Північ-Південь”. Насамперед сучасна несправедливість стосується розподілу матеріальних благ та розпорядження ними. Маємо людей, які мають колосальні статки у надлишку, і далі нагромаджують його, і у цей самий час, що 10 секунд від голоду помирає дитина. Ця різниця провадить людство до ненависті та неспокою — у людських серцях, у суспільстві, яке у свою чергу створює неспокій у міжнародній спільноті. Тому у цій ситуації завданням Церкви, та, зокрема кожного християнина є прагнення до урегулювання цього питання та з Божої допомогою формування свого світогляду так, щоб ми, особисто, могли бачити ситуації у яких можемо вплинути на стабілізацію суспільства, зменшення цієї вражаючої різниці між людьми — про це все постійно наголошує Папа Франциск і це є нашим спільним завданням — від Святішого Отця, до маленьких дітей, частина з яких помирає від голоду, коли частина виховується у зайвій писі, маючи все у надлишку.

  • У зв'язку із політичною ситуацією населення України має різні політичні переконання, зокрема також священики і богопосвячені особи мають власні вподобання. У деяких місцевостях склалась така ситуація, що частина парафії має однакові політичні бачення із настоятелем, а інша — зовсім відміні, протилежні, і ця інша частина парафії часом відчуває себе відкинутою. На вашу думку, як Церква можна урегулювати такі ситуації?

  • Єпископи, священики, богопосвячені особи насамперед мають завдання проголошувати Євангеліє. У церквах маємо людей які по-різному мислять, мають різні політичні смаки, мають відміні ідеали, навіть, по-різному трактують історію. Наше завдання — показати Христа, Церква є домом для усіх, для різних людей з різними політичними баченнями але люди, мають приходити до храму, насамперед, для того, щоб Ісус формував їхнє серце. Добре, якби священики і всі, які формують людські серця, були дуже обережні, кожен може мати різні погляди на різні справи, але було би добре, як усі залишали це за порогом храму. Насамперед та особа, що проголошує Євангеліє повинна дуже швидко зупинити себе і не дозволити самому собі “летіти далі” у політиці у оцінці бачення інших, бо вони можуть відчути себе відкинутими чи ба, навіть, зраненими. Тоді ми відповідаємо за людину, яка не хотітиме формуватись далі у Церкві, у якомусь значення замикаємо перед нею двері до Церкви, тому що, різке публічне вираження власних політичних вподобаннь священика, може вплинути, на те, що опонент буде некомфортно відчувати себе у Церкві і будемо мати на сумліні те, що ця людина просто покидає лоно Церкви.

Розмовляв Роман Гуменюк.

Фото із архіву КМЦ. 

 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку