Україна

Кардинал Зенон Ґрохолевський очолив Святу Месу в Митрополичій Базиліці у Львові

max-2017071514251125515 липня кардинал Зенон Ґрохолевський, Префект Конгрегації католицької освіти у 1999–2015 рр., прибув до Митрополичої Базиліки у Львові.

Вітаючи високого гостя з Ватикану, архієпископ Мечислав Мокшицький сказав: "Сьогодні в нашій архікатедрі радіємо з присутності кардинала Зенона Ґрохолевського, котрий протягом багатьох літ, можна сказати, впродовж усього свого священства, служив Вселенській Церкві, працюючи біля Святіших Отців, зокрема св. Йоана Павла ІІ».

Митрополит Мокшицький зазначив, що кардинал Ґрохолевський чимало сприяв і допомомагав Львівській Архідієцезії та її священикам і студентам, котрі навчалися в Римі. Його турботу і доброзичливість відчув там на собі зокрема архієпископ Мечислав Мокшицький.

Під час перебування у Львові кардинал Зенон Ґрохолевський відвідав Митрополичу Курію, храми і спільноти РКЦ. Архієпископ Мечислав Мокшицький склав подяку Його Еміненції за його присутність в катедрі, за молитви в інтенції всієї Латинської Церкви в Україні. Особливу за молитви про мир в нашій Вітчизні».

Зі свого боку після завершення Літургії кардинал Зенон Ґрохолевський подякував архієпископу Мечиславу Мокшицькому за запрошення в Україну та за можливість очолити св. Месу в львівській латинській катедрі. В її багатій історії також сторінки болю і страждань – мовив далі кардинал.  «Нині потрібно радіти, що не тільки в цій катедрі, а й в інших храмах можемо вільно прославляти Бога, не боячись за це переслідувань – зазначив. – Тому разом із Господнім благословенням хочу побажати вам, і про це тут молився, щоби зростала і ще більше розвивалася ваша архідієцезія».  Кардинал Ґрохолевський побажав усім, щоби Євхаристія, зустріч з Христом завжди і для кожного були джерелом світла, духовної сили та джерелом духовної радості, усвідомленням того, що Христос є поряд і провадить справжнього щастя.

Світлини: Костянтин Чавага і о. Маріуш Кравєц SSP

Автор : Костянтин Чавага

Джерело: Львівська архідієцезія

 

По темі:

До Львова прибув кардинал Зенон Ґрохолевський

 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку