Світ

Відійшов до вічності чеський кардинал Мілослав Влк

RV22786 Articolo«Із захоплення згадую про його стійку вірність Христові, не зважаючи на обмеження та переслідування Церкви, як також його плідну й різноманітну апостольську діяльність, натхнену прагненням свідчити всім славу Євангелія, дбаючи про справжнє церковне оновлення, в постійній слухняності до спонук Святого Духа», – читаємо у телеграмі-співчуття, яку Папа Франциск надіслав на ім’я кардинала Домініка Дуки, Архієпископа Праги, з приводу відходу до вічності його попередника.

Серце кардинала Мілослава Влка, вислуженого Празького Архієпископа, перестало битися у суботу, 18 березня 2017 р., після тривалої боротьби з онкологічною недугою. У травні йому мало виповнитися 85 років життя. Папа Франциск недаремно згадував про витривалість у стражданнях. Прийнявши свячення 1968 року, о. Мілослав зазнавав переслідувань з боку тодішнього чехословацького комуністичного режиму. Змушений здійснювати підпільне священиче служіння, душпастир офіційно працював, миючи вікна у центрі Праги.

Після падіння 1989 року комуністичного режиму, святий Йоан Павло ІІ призначив о. Влка єпископом Чеських Будєйовіц, а 1991 року – Архієпископом Праги. Під час консисторії 1994 року архиєпископ Мілослав отримав кардинальську гідність. У 1992 року був обраний Головою Чеської Єпископської Конференції, а від 1993 до 2001 року очолював Раду Єпископських Конференцій Європи. Брав участь у Конклаві 2005 року, що обрав Наступником святого Петра кардинала Йозефа Ратцінґера, а 2009 року приймав у Празі Папу Бенедикта XVI. У лютому 2010 року Святий Отець прийняв його зречення з празької архієпископської катедри у зв’язку з досягненням граничного віку.

Папа Франциск у телеграмі зазначає, що отримавши повідомлення про відхід кардинала Влка після «болючої недуги, яку той переносив з вірою та упованням на Господа», він підносить щирі молитви за вічний упокій «цього ревного та великодушного пастиря».

Джерело - Радіо Ватикану

 

По темі:

Померла найстарша сестра-домініканка Марі-Бернадетт

Померла наступниця Матері Терези

Помер глава Вірменської Католицької церкви


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку