Світ

Кардинал Кох пропонує створити комісію для вивчення католицько-православних суперечок в Україні

ArticleImages 58366 КохГолова Папської Ради з питань християнської єдності запропонував створити спільну комісію для розв’язання історичних суперечок між Українською Православною Церквою (Московського Патріархату – прим. КМЦ) та Українською Греко-Католицькою Церквою.

Кардинал Курт Кох підкреслив, що така комісія могла б допомогти «очистити пам’ять», аби послабити «напругу у відносинах між двома церквами».

«Без зцілення пам’яті тяжко уявити спільне майбутнє», – сказав він.
Кардинал Кох подав цю пропозицію на засіданні католицьких і російських православних лідерів, приуроченому до річниці зустрічі Папи Франциска й Патріарха Кирила, що відбулася минулого року в Ґавані. Російські православні ієрархи часто скаржаться на Греко-Католицьку Церкву, яку вважають джерелом розколу в Україні та порушенням своєї «канонічної території». Є також багато суперечок щодо церковного майна, вилученого у Греко-Католицької Церкви під час радянських гонінь і переданого православним парафіям.

КМЦ нагадує, що під час зустрічі католицьких і православних ієрархів у швейцарському Фрібурзі кардинал Кох висловився з приводу нових шляхів екуменічного діалогу.

Джерело - Сatholic Сulture

 

По темі:

Внесок пап у діалог між католиками та євреями

Кардинал Кох про 500-річний ювілей Реформації

Кардинал Кох: екуменізм дуже близький Папі Франциску


 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку