Контроверсійні теми

Християнство і світськість держави

ANSA1174880 ArticoloВже неодноразово було сказано про те, що Церква не накидає державі, суспільству своїх релігійних поглядів.

Детальніше...

Політична корупція - спотворення демократичної системи

RV15600 Articolo«З-поміж спотворень демократичної системи політична корупція є одним із найсерйозніших, адже порушує, водночас, і моральні принципи, і норми соціальної справедливості», – читаємо у «Компендіумі соціальної доктрини Церкви», викладові основних тез соціального вчення Католицької Церкви, приготованому Папською Радою «Справедливість і мир», що побачив світ 2004 року.

Детальніше...

Літургійні читання на 3 червня, субота

liturgijni cytanniaСВ. КАРЛА ЛВАНГИ І СПОДВИЖНИКІВ, МУЧЕНИКІВ (черв) Обов’язковий спомин

Детальніше...

Результати опитування: сповідатися ходять 78% жінок і лише 22% чоловіків

РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ: сповідатися ходять 78% жінок і лише 22 % чоловіківІнколи, щоб краще зрозуміти себе чи власні сприйняття начебто звичних речей, треба просто спинитися і проаналізувати. Таїнство Сповіді — здебільшого про нього згадуємо в час Великого посту.

Детальніше...

Чи кардиналу Рацінґеру погрожували смертю?

benedykt-xvi-2-1024x680Після критичних висловлювань на тему теології визволення, що містились в книжці «Звіт про стан віри», кардиналу Йозефу Рацінґеру погрожували смертю, тому він на деякий час переїхав до американського посольства у Ватикані.

Детальніше...

Папа, молодь і День молоді: коментар КМЦ

wyd3121-wkНапередодні Світового дня молоді, з 5 до 9 квітня 2017 року, в Римі триває загальноцерковний симпозіум «З Кракова до Панами: Синод на шляху з молоддю».

Детальніше...

Житло в Капернаумі – дім Петра чи Ісуса?

house-of-peter-in-capernaum-416x32925 років у Капернаумі під фундаментами восьмикутної  візантійської церкви археологи виявили дім, який ідентифікували як дім святого Апостола Петра.

Детальніше...

5 переваг від того, що довго стоїш у черзі до Сповіді

capture 10До Великодня залишилось три тижні. У більшості церков священики ще заздалегідь попереджають: «У Страсний тиждень ми у храмі не будемо сповідати».

Детальніше...

Свобода думки, совісті та релігії в Україні – 2016

marsh kuiv simja 1Про автора

Максим Васін, виконавчий директор громадської організації «Інститут релігійної свободи», член Експертної ради з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій при Міністерстві культури України, член Консультативної ради при Уповноваженому Верхової Ради з прав людини. Є співавтором десятків законодавчих актів і поправок у сфері свободи совісті та релігії, суміжних прав людини та діяльності релігійних організацій. Займається проблематикою релігійної свободи та міжконфесійного діалогу з 2001 року.

Детальніше...

Якщо Ватикан має стільки грошей, то чого він не…? 7 фактів, які слід знати про фінанси Церкви

vatican-finances-money-900Майже кожному католику доводиться час від часу пояснювати певні питання щодо Папи і його функцій, дівоцтва Марії, священичого целібату, а також спростовувати всякі нонсенси, що з’являються в жовтій пресі чи на телебаченні – від заяв про те, що Ісус мав дітей і  до конспіраційних теорій про світову владу Церкви.

Детальніше...

 
 
 

Авторизація

Підписатись на розсилку